O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Otwarto nowy tor modelarski

10 lipca 2016 r.


Prezydent Ryszard Nowak wraz z wiceprezydentem Wojciechem Piechem, radnymi - Andrzejem Bodzionym i Tomaszem Cisoniem, dyrektorami instytucji oraz młodzieżą pasjonującą się modelarstwem, otwarli w dzielnicy Zawada nowoczesny tor do rozgrywania zawodów w wyścigach modeli samochodowych. W wydarzeniu wziął udział m.in. Leszek Langer - dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy.

Obiekt będzie służył nie tylko organizacji zawodów modeli samochodów zdalnie sterowanych, ale będzie kolejną przestrzenią rekreacyjno-integrującą dla osób spędzających aktywnie wolny czas na świeżym powietrzu. Działalność nowego obiektu zainaugurowały Eliminacje Mistrzostw Polski Modeli Samochodów RC, podczas których przez dwa dni (9-10 lipca) zawodnicy rywalizują w najbardziej popularnych kategoriach modeli elektrycznych i spalinowych.

Wiceprezes Sądeckiego Klubu Modelarskiego "Felga" Piotr Jeż witając wszystkich zawodników i zaproszonych na inaugurację działalności toru gości, w sposób szczególny podziękował - wręczając pamiątkową statuetkę - prezydentowi Ryszardowi Nowakowi za wsparcie inicjatywy budowy jednego z największych tego typu obiektów w Polsce, a także doprowadzenie inwestycji do udanego finału. Piotr Jeż wręczył również podziękowania między innymi dla pełnomocnika prezydenta ds. inwestycyjnych Grzegorza Dobosza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pawła Badury, dyrektora Wydziału Kultury Sportu Komunikacji Społecznej i Promocji Józefa Kantora, reprezentującego firmę Wiśniowski dyrektora Tadeusza Wiśniowskiego, wicedyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu Wiesława Kądziołki, a także radnego dzielnicy Zawada Andrzeja Bodzionego. - Jestem przekonany, że wszyscy zawodnicy będą zadowoleni z nowego toru i we wrześniu przyjadą do Nowego Sącza na kolejne zawody w jeszcze liczniejszym gronie - zakończył wiceprezes Sądeckiego Klubu Modelarskiego "Felga".

Nowy obiekt na osiedlu Zawada poświęcił Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej ks. dr Antoni Koterla. - To wielka radość, że ten obiekt został wybrany na terenie naszej wspólnoty parafialnej, ale cieszę się również, że nie będą już musiał oglądać wyścigów Formuły 1 tylko przed telewizorem, ale będą mógł przyglądać się rywalizacji modeli samochodów zdalnie sterowanych na świeżym powietrzu właśnie na nowym torze - przyznał z zadowoleniem ks. Antoni Koterla.

Z okazji otwarcia toru modelarskiego odbyły się inauguracyjne zawody w ramach Eliminacji Mistrzostw Polski Modeli Samochodów RC, w których wzięli udział zawodnicy nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji.


Krzysztof Witowski

(więcej przeczytasz tutaj - www.nowysacz.pl)