O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Święto Rodzicielstwa Zastępczego

29 maja 2016 r.


W ramach odbywającego się Tygodnia Rodzicielstwa Zastępczego w Miasteczku Galicyjskim odbył się Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, organizowany przez Ośrodek Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w wyjątkowej scenerii Kościoła św. Piotra i Pawła w Sądeckim Parku Etnograficznym. Rodzinom zastępczym towarzyszyli podczas ich święta Zastępca Prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech, Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor, a także dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorz Chochla, dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Józef Markiewicz, pełnomocnik prezydenta ds. społecznych Marta Mordarska oraz radni miejscy Elżbieta Chowaniec i Józef Gryźlak.

Po Eucharystii przed wejściem do Kościoła św. Piotra i Pawła wszystkich uczestników Dnia Rodzicielstwa Zastępczego powitali przedstawiciele władz miasta.

- Chcę Państwu bardzo podziękować za to, że macie w sobie tyle miłości, gotowości do obdarzania miłością innych, że macie w sobie tyle mocy i pozwalacie wzrastać korzeniom, na których budować będą Wasze dzieci - mówił do rodzin zastępczych Wojciech Piech. Zastępca Prezydenta Nowego Sącza podziękował również za opiekę jaką nad tymi rodzinami sprawuje Ośrodek Wsparcia i Terapii Rodzin. - To wybitni eksperci, których udało nam się zgromadzić w Nowym Sączu i o czym wiedzą też inne ośrodki w Polsce.

- Dziękuję wszystkim organizatorom spotkań, będących częścią Tygodnia Rodzicielstwa Zastępczego, ale dziękuję też za Państwa pracę, która ubogaca nas wszystkich tym posłannictwem, jakie spełniacie każdego dnia. Cieszę się, że razem z wami mogłam się modlić w waszej intencji i życzę wszystkiego najlepszego - mówiła do uczestników spotkania Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor.

Słowa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, skierowane do rodzin zastępczych z całej Polski, przywołał dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer. W liście opublikowanym na stronie internetowej ministerstwa czytamy między innymi: "Przyjmując do swych rodzin najmłodszych, którym zabrakło ciepła rodzinnego, podjęliście Państwo szczególne wyzwanie. Wymaga ono od Was tolerancji, szacunku dla dzieci, zaradności i skuteczności w działaniach, stanowczości, ale również optymistycznego spojrzenia na świat, zrozumienia potrzeb i problemów dzieci. Dzielicie się ze swoimi podopiecznymi nie tylko domem, ale również dajecie im poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji oraz zrozumienie i akceptację. Pokazujecie pozytywne wzorce życia rodzinnego, tworzycie im bezpieczne miejsce na ziemi".

W imieniu wszystkich rodzin podziękowania dla władz miasta oraz wszystkich instytucji sprawujących opiekę i wspierających pieczę zastępczą w Nowym Sączu przekazał prezes Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego "Betlejem" Paweł Dziedzic.

Dalsza część święta rodzin zastępczych odbyła się na terenie Miasteczka Galicyjskiego. Tam przygotowane zostały liczne atrakcje, a wśród nich gry, zabawy i konkursy dla dzieci, a także dmuchana zjeżdżalnia i słodki poczęstunek. Uczestnicy wydarzenia mogli również zobaczyć najciekawsze miejsca na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Wyjątkową niespodziankę dla rodzin zastępczych przygotowali również, obecni tego dnia w Nowym Sączu i Miasteczku Galicyjskim, członkowie Stowarzyszenia Shadow Owners Club, którzy zaprosili podopiecznych z rodzin zastępczych na przejażdżki motocyklami oraz przekazali środki finansowe dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Z motocyklistami spotkał się Zastępca Prezydenta Wojciech Piech, który podziękował za wielkie serce i otwartość na pomoc potrzebującym, a także zaprosił Stowarzyszenie Shadow Owners Club do ponownego odwiedzenia Nowego Sącza przy kolejnym zlocie wielbicieli Hondy Shadow. - Już teraz zapraszam was serdecznie do ponownego odwiedzenia naszego miasta. Zawsze jesteście tutaj mile widziani.

więcej na www.nowysacz.pl