O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Będzie praca w Straży Granicznej


22 kwietnia 2016 r.


STRAŻ GRANICZNA WRACA

Praca w Straży Granicznej to marzenie wielu młodych ludzi. Wszystkie nabory do SG cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest szansa, że tych naborów będzie więcej.

Powód? Do Nowego Sącza ma powrócić oddział Straży Granicznej. Data powrotu nie jest jeszcze przesądzona, według opublikowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji projektu rozporządzenia miałoby to nastąpić 1 stycznia 2017 roku.

„Sytuacja migracyjna w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, która wynika w szczególności z wojny domowej w Syrii, ekspansji organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie na terenie Syrii i Iraku, wojny domowej w Jemenie czy upadłości Libii jest i będzie w najbliższych miesiącach głównym czynnikiem sprawczym wpływającym na wzrost migracji i powiązanej z nią przestępczości zorganizowanej” - tak MSWiA uzasadnia konieczność powrotu do starej struktury Straży Granicznej. Obecnie południową granicę ochrania jeden Śląsko-Małopolski Oddział SG z siedzibą w Raciborzu.

Kiedy i na jakie stanowiska planowane są nabory do nowego/starego Karpackiego Oddziału SG, na razie nie wiadomo. - W chwili obecnej trwają ustalenia pomiędzy Komendą Główną SG, a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, dotyczące m. in. liczby stanowisk, które będą konieczne dla zapewnienia prawidłowej pracy Oddziału. Na dzień dzisiejszy nie są znane bliższe szczegóły w tym zakresie – informuje kpt. SG Dorota Kądziołka z Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Z projektu rozporządzenia wynika, że Karpacki Oddział SG w Nowym Sączu będzie miał swoje placówki w Tarnowie, Zakopanem i Krakowie-Balicach. MSWiA zakłada, że zmiany obejmą w sumie 563 osoby, w tym 358 funkcjonariuszy. Jak zaznacza st. chor. Agnieszka Golias, rzeczniczka SG w wypowiedzi dla Dziennika Polskiego, propozycję powrotu do Nowego Sącza w pierwszym rzędzie mają otrzymać ci, którzy po likwidacji oddziału w 2013 roku zdecydowali się dojeżdżać do pracy z innych miejscowości.

W Karpackim Ośrodku Wsparcia SG w Nowym Sączu jest obecnie prowadzony nabór do Orkiestry Reprezentacyjnej SG. - Poszukiwane są osoby posiadające umiejętności gry na instrumentach: trąbka, klarnet, perkusja, sakshorn – informuje kpt. Dorota Kądziołka. Szczegóły na stronie http://www.karpacki.strazgraniczna.pl/ .

Źródło: własne, MSWiA, Dziennik Polski