O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Zbadaj nieodpłatnie słuch - ZAPROSZENIE

13 maja 2016 r.


W dniach 19 i 20 maja, na płycie nowosądeckiego Rynku, w specjalnym mobilnym gabinecie będą miały miejsce darmowe badania słuchu dla mieszkańców Nowego Sącza. Organizatorami darmowych badań są: Prezydent Miasta Ryszard Nowak i firma Amplifon. W specjalistycznym busie będzie można nieodpłatnie zbadać słuch oraz dowiedzieć się o zagrożeniach, które są najczęstszą przyczyną utraty słuchu. Nie zawsze przyczyną niedosłuchu są bodźce zewnętrzne, coraz częściej schorzenia tego typu są następstwem rozwijającej się równolegle innej choroby, na przykład cukrzycy. W badaniach mogą brać udział wszyscy, łącznie z dziećmi od 7 roku życia. O darmowych badaniach i możliwościach uczestnictwa w specjalistycznych konsultacjach poinformowali: Leszek Langer - dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz Jadwiga Gorczyca Malina - kierownik oddziału firmy Amplifon w Nowym Sączu. Jest to już kolejna inicjatywa tego typu, w poprzednich latach bezpłatne badania słuchu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Sądeczan.

Ze statystyk przekazanych opublikowanych przez specjalistów wynika, że niedosłuch - czyli zaburzenie związane z narządem słuchu dotyczy już nawet noworodków - do 3 procent populacji i zwiększa się z wiekiem. W przypadku osób od 18 do 44 roku życia - problem dotyka 5 procent populacji, od 45 do 65 lat - 14 procent, a od 65 do 74 - 23 procent. Ludzi powyżej 75 lat niedosłuch dotyczy w 35 procentach przypadków. Bezpłatne badania dla mieszkańców Miasta Nowego Sącza są organizowane od kilku lat z inicjatywy prezydenta Ryszarda Nowaka, który każdego roku stara się zaprosić do przeprowadzania badań - renomowanych partnerów, zatrudniających specjalistów z wielu obszarów ochrony zdrowia.

Więcej informacji na temat badań można uzyskać pod numerami telefonów: 18/ 531 00 30 oraz 18/441 30 03.