O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Powstają nowe miejsca pracy. Praktiker w Nowym Sączu


29 kwietnia 2016 r.


Dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy - Leszek Langer wziął udział w otwarciu nowego sklepu wielkopowierzchniowego w Nowym Sączu. Placówka w Nowym Sączu jest 25. marketem sieci Praktiker.

- Trzeba się cieszyć z otwarcia każdej kolejnej placówki w Nowym Sączu, czy to placówka handlowa, usługowa czy produkcyjna – przekonuje wiceprezydent Jerzy Gwiżdż. - Dobrze, że to miejsce zostało szybko zagospodarowane po poprzednim sklepie.

Praktiker wybrał Nowy Sącz nieprzypadkowo. - Postrzegamy Nowy Sącz, jako miasto bardzo dynamicznie się rozwijające. Ten 25. market jest dla nas dużym wydarzeniem i bardzo się cieszymy, że mogliśmy go uruchomić właśnie w tym mieście, mieście, gdzie widzimy olbrzymi potencjał – zapewnia Sławomir Parczewski, prezes zarządu Praktiker Polska.

Otwarcie marketu ma znaczenie z punktu widzenia lokalnego rynku pracy. - Słyszę, że będzie tu pracowało 45 osób. To jest dość duża liczba jak na Nowy Sącz - podkreśla wiceprezydent Gwiżdż. - To między innymi dlatego bezrobocie powoli, bo powoli, ale jednak maleje.

Praktiker znalazł miejsce w pobliżu galerii Gołąbkowice w miejscu zlikwidowanego w końcu ubiegłego roku marketu NOMI. Oferuje materiały budowlano-remontowe, artykuły wyposażenia wnętrz i ogrodów oraz sprzęt dla majsterkowiczów.