O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


XIX Pożegnanie Lata

23 września 2016 r.


W Domu Pomocy Społecznej w Zawadzie po raz 19. odbyło się Pożegnanie Lata. Coroczne spotkania pracowników i podopiecznych DPS są okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu. W tegorocznym festynie uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Wojciech Piech, dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorz Chochla, dyrektorzy DPS-ów z ościennych gmin i powiatów oraz ich podopieczni.

Zebranych na XIX Pożegnaniu Lata gości powitał dyrektor tamtejszego DPS-u Marek Porębski. - Nasze spotkanie organizowane jest w celu integracji, wspólnej zabawy i nawiązania nowych znajomości. Ten festyn odbywa się cyklicznie. W tym roku ma jednak szczególny wymiar, ponieważ zaczniemy festyn w lecie, a skończymy w jesieni, okazuje się, że o godz. 16:21 dzisiaj zaczyna się astronomiczna jesień. W ten sposób będzie to chyba najdłuższy festyn w historii naszego miasta - powiedział Marek Porębski.

- Na zewnątrz ziąb, który zwykle pojawia się na przełomie lata i jesieni, natomiast tutaj czuć ciepło serc wszystkich osób, które się tu zgromadziły - pracowników i ich podopiecznych. Myślę, że z tym ciepłem będzie nam łatwiej przeżyć chłody zbliżającej się zimy. Gratuluję Panu Dyrektorowi tej inicjatywy, ponieważ sprzyja ona integracji. Pielęgnujmy w sobie to ciepło, zrozumienie i empatię, która w państwa pracy jest tak niezbędna. Życzę Państwu wszystkiego dobrego - powiedział Wojciech Piech.

Przed zebranymi na Pożegnaniu lata gośćmi, jako pierwsi zaprezentowali się młodzi artyści z zespoły "Rytrzoki", który pielęgnują i promują tradycję lokalnego folkloru.