O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


VIII Marsz Różowej Wstążki przeszedł przez Nowy Sącz

11 października 2016 r.


Dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer wziął udział w VIII Marszu Różowej Wstążki, który w poniedziałkowe popołudnie przeszedł ulicami Nowego Sącza. Marsz już po raz ósmy zorganizowało Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna, Stowarzyszenie Sądeckie Forum Kobiet oraz Nowosądeckie Stowarzyszenie Amazonek im. Heleny Włodarczyk.

Inicjatywa jest adresowana nie tylko dla osób chorych na raka piersi. Każdy świadomy choroby nowotworowej powinien w takim marszu uczestniczyć. Jest to forma solidaryzowania się w walce z tą chorobą - mówi Krystyna Kronenberger z Nowosądeckiego Stowarzyszenia Amazonek im. Heleny Włodarczyk.

Chcemy żeby sądeczanki były zdrowe, żeby zapisywały się na badania, uczulamy na profilaktykę, uczymy jak się zachować, jeśli zdarzy się coś niepokojącego - mówi Beata Frochlich ze Stowarzyszenia Europa Donna której zdaniem z roku na rok świadomość kobiet się zwiększa.

Podczas Marszu, na płycie Rynku można było skorzystać z porad. Przy specjalnie ustawionych stoiskach proponowano: badania w chorób tarczycy, badanie poziomu cukru we krwi pomiary ciśnienia, nauka samobadania piersi, konsultacje dietetyczne i kosmetyczne.