O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Rządowy Program - Mieszkanie Plus

7 czerwca 2016 r.


Wspieranie rodzin to od początku priorytet mojego rządu. Oprócz godnej płacy, rodzina potrzebuje mieszkania, które jednak często bywa nieosiągalne. Wiele rodzin nie ma zdolności kredytowej lub musi zadłużyć się na całe życie spłacając co miesiąc nadmiernie obciążające raty. Ambicją mojego rządu jest poprawa tej sytuacji. Dlatego po programie Rodzina500+, który już z sukcesem funkcjonuje, pragnę przedstawić program Mieszkanie+.

Mieszkanie+ to kompleksowy plan budownictwa mieszkaniowego oparty na trzech filarach: przystępnych cenowo mieszkaniach na wynajem, budownictwie społecznym oraz wsparciu oszczędzania na cele mieszkaniowe.

Plan budowy mieszkań na wynajem skierowany jest do wszystkich obywateli, bez względu na wiek czy sytuację osobistą. Chcemy pomagać nie tylko najbiedniejszym, ale też realnie wesprzeć klasę średnią. Koszt najmu mieszkań będzie kształtował się, w zależności od regionu, od ok. 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Dodatkowo będzie istniała możliwość docelowego przeniesienia własności.

Plan budowy mieszkań na wynajem zakłada utworzenie Narodowego Funduszu Mieszkaniowego, który będzie przekazywał państwowe grunty pod budowę mieszkań. W ten sposób koszt mieszkań nie będzie obejmował ceny działek, a pieniądze zarobione na operowaniu państwowymi nieruchomościami zostaną przeznaczone na budowę, co nie obciąży państwowego budżetu.

Kolejny filar programu Mieszkanie+ to pomoc dla budownictwa społecznego. Zależy nam na pobudzeniu tego potencjału, dlatego z określonego rodzaju wsparcia budownictwa czynszowego – dofinansowania, dotacji lub preferencyjnych kredytów – będą mogły korzystać samorządy, spółki gminne, TBSy, spółdzielnie mieszkaniowe, a nawet deweloperzy.

Wreszcie, program Mieszkanie+ umożliwi oszczędzanie na cele mieszkaniowe, w tym remonty lub budowę własnego domu. Polacy będą mogli gromadzić środki na subkontach mieszkaniowych, które będą uzupełniane przez państwowe premie.

Prace nad projektem Mieszkanie+ zostaną rozpoczęte jeszcze w tym roku. To pierwszy plan, który rozwiąże problemy mieszkaniowe Polaków, a jednocześnie podniesie standard życia, wesprze rodziny, a także pobudzi polską gospodarkę.