O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kometencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Minister Elżbieta Rafalska - Osobowością Roku 2016

1 czerwca 2016 r.


Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska została Osobowością Roku 2016 "Gazety Bankowej". Laur w tej kategorii trafia do osoby, której sukces i postawa może być inspiracją dla innych.

Nagrodę, podczas gali rankingu Liderów Polskiej Gospodarności, odbywającego się pod hasłem "Polska to my", wręczyli Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "w Sieci" i Wojciech Surmacz, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".

- Dziękuję Pani Premier Beacie Szydło, bo jej siła spokoju i zaufanie pozwalały mi na to, że mogłam podejmować czasami ryzykowne działania. Dziękuję kolegom ministrom. Rzadko dziękujemy tym, którym dziś powinnam podziękować - naszym wyborcom. To dzięki nim możemy samodzielnie rządzić i ten program swobodnie wdrażać - powiedziała minister Elżbieta Rafalska, odbierając wyróżnienie.

Wojciech Surmacz zaznaczył, że minister doceniona została przede wszystkim za program "Rodzina 500 Plus" i za to, co zrobiła dla całego kraju i dla Polaków. - Pokazała pozytywną twarz polityka, menedżera i człowieka. Oprócz tego, że program sam w sobie jest doskonały i pozytywnie wpłynie na polską gospodarkę, to Pani Minister pokazała Polakom, że można bardzo szybko i bardzo skutecznie przeprowadzać projekty dotyczące nas wszystkich, pomagające obywatelom i nakręcające koniunkturę - uzasadniał wybór red. Surmacz.