O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Jubileusz 20-lecia działalności Fundacji MADA


21 kwietnia 2016 r.


Zastępca Prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech wziął udział w jubileuszu 20-lecia działalności Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem "MADA" oraz 10-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej. Wypełniona po brzegi sala reprezentacyjna sądeckiego ratusza była najlepszym dowodem na to, jak ważną rolę w życiu chorych na autyzm pełni prowadzona przez Bożenę Fryc i jej męża Ryszarda Fundacja. Jej dyrektor Jadwiga Krzeszowiak powitała zaproszonych gości, w tym sądeckich parlamentarzystów, przedstawicieli władz Powiatu Nowosądeckiego oraz instytucji i organizacji wspierających działalność Fundacji.

- Państwa obecność tutaj i łzy wzruszenia, które pojawiły się na twarzach to najlepszy dowód i świadectwo tego, co udało się Państwu osiągnąć przez te 20 lat. To doświadczenie przynosi obfity owoc, który pozwala służyć pomocą także innym - powiedział zastępca prezydenta Wojciech Piech. Podziękował też założycielom Fundacji za ich działanie na rzecz osób autystycznych, podkreślając także rolę Fundacji w edukowaniu społeczeństwa.

Jubileuszowe spotkanie było okazją do uroczystego podsumowania 20 lat działalności oraz uhonorowania osób szczególnie zaangażowanych w wieloletnią działalność Fundacji. Statuetkę Anielskie Serce otrzymał Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak za wieloletnią współpracę na rzecz poprawy sytuacji osób z autyzmem oraz za wspieranie inicjatyw w tym zakresie. Statuetkę odebrał wiceprezydent Wojciech Piech.

Wyróżnienie otrzymał również dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer, dyrektor Wydziału Edukacji Józef Klimek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Grzegorz Chochla, a także przedstawiciele instytucji, organizacji wspierających na co dzień działalność Fundacji.

W obchodach 20-lecia Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem "MADA" wziął także udział Wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego Antoni Koszyk.Leszek Langer

Leszek Langer