O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Integracja na scenie. Koncert w MOK

25 maja 2016 r.


Ponad 100 dzieci z 8 szkół wzięło udział w koncercie integracyjnym, kończącym Festiwal Integracyjny w Nowym Sączu. Obok siebie na scenie wystąpiły dzieci pełno- i niepełnosprawne intelektualnie. Festiwal objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak. W wydarzeniu z ramienia Urzędu Miasta Nowego Sącza udział wzięli Józef Klimek dyrektor Wydziału Edukacji, Leszek Langer dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy, a także Bożena Jawor Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza i radna Elżbieta Chowaniec.

-Gratuluję tego, że tak piękna inicjatywa trwa, bowiem spotykamy się po raz dwunasty. Taka inicjatywa ma szansę realizacji, jeśli są ludzie tak wytrwali, konsekwentni i pracowici jak ten zespół. Gratuluję także pomysłu na tegoroczny festiwal, bo piękne jest jego hasło "Kocham Cię Polsko", bo kochamy swoją rodzinę, małą ojczyznę i Polskę - powiedział Józef Klimek, uroczyście otwierając XII Integracyjny Festiwal Piosenki.

Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor podkreśliła, że jest to wspaniały festiwal, dzięki ogromnemu zaangażowaniu przygotowującego go zespołu. Przewodnicząca Rady Miasta życzyła wszystkim wielu wrażeń, ciepła i dobra oraz satysfakcji z występów.

Leszek Langer dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy docenił wykonaną pracę zespołu przygotowującego XII Integracyjny Festiwal Piosenki, dodając także - Bardzo dziękuję za to, że w dzisiejszej inicjatywie przywołujecie Państwo motywy patriotyczne. Najbardziej integruje śpiew, a zatem życzę, aby ten wspólny śpiew, który za chwile będzie rozbrzmiewał, nas połączył. Dziękuję Pani dyrektor i Pani koordynator za przygotowanie tego ważnego wydarzenia.

Festiwal miał charakter konkursu. Grand Prix otrzymał zespół "Warsztatowcy" -Ważne jest jednak to, że żadna grupa nie wyszła bez nagrody -podkreślają organizatorzy.

Celem festiwalu było zaprezentowanie możliwości, jakie mają dzieci sprawne inaczej. - Takie dzieci nie mogą się zaprezentować intelektualnie, ale mają różne uzdolnienia i talenty artystyczne, które mogą pokazać na naszym festiwalu - wyjaśnia Halina Stanek, dyrektor organizującej wydarzenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu.

Dzieci występowały indywidualnie i w grupach razem ze swoimi pełnosprawnymi rówieśnikami i rodzicami. Szczególne wrażenia z koncertu wynieśli rodzice. - Dla rodziców to niesamowite przeżycie, kiedy widzi, jak jego dziecko występuje na scenie i jest w stanie temu podołać - wyjaśnia Halina Stanek. Szkoła Podstawowa nr 6 prowadzi trzy klasy specjalne dla dzieci z autyzmem. - Takie dzieci mogą się realizować właściwie tylko poprzez występy artystyczne - dodaje pani dyrektor.

Hasłem tegorocznej, 12 edycji Festiwalu było "Kocham Cię, Polsko". Hasło festiwalu zawsze było związane z tym, co dzieciom z klas integracyjnych jest znane i rozpoznawalne: ojczyzną, także tą małą, rodziną,rodzicami. W ubiegłym roku hasłem festiwalu było "Kocham Cię, mamo", w tym roku organizatorzy wybrali ojczyznę.

Patriotycznym akcentem związanym z hasłem festiwalu były maki, wręczone gościom na koncercie. Kwiaty maków zostały przez dzieci samodzielnie wykonane z bibuły.

Niespodzianką dla uczestników festiwalu był występ Jagody Barciszewskiej i Wojciecha Grockiego, duetu, który wsytąpił na międzynarodowym festiwalu integracyjnym w Bochni pn."Dźwiękiem malowane", gdzie zdobył nagrodę specjalną, przyznaną przez Jana Janinę Iwańskiego, wybitnego polskiego kompozytora i gitarzystę. Duet młodych wokalistów wykonał utwór "Tyle chciałem Ci dać".