O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


IV Integracyjne Igrzyska Pływackie w Nowym Sączu

6 czerwca 2016 r.


W dniu dzisiejszym w Nowym Sączu odbywały się IV Integracyjne Igrzyska Pływackie, nad którymi honorowy patronat objęli m.in. Polski Komitet Paraolimpijski, Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Kapelan osób niepełnosprawnych - Ksiądz Stanisław Olesiak. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Klub Integracyjny wraz z Tomaszem Baliczkiem i Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji „Mada” wraz z kierownikiem Janem Reszkiewiczem. Zawody w imieniu prezydenta miasta oficjalnie otworzyli: Leszek Langer - dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy oraz Piotr Raba, kierownik krytej pływalni MOSiR.

Na starcie stanęli - dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych i z różnym stopniem niepełnosprawności. Chociaż organizatorzy przewidzieli puchary, medale i dyplomy, to jednak najważniejsza była dobra zabawa i integracja. Zawodnicy reprezentowali różne organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, fundacje, a także instytucje z terenu całej Sądecczyzny.

– Wszyscy lubimy pływać, a jeśli połączyć zawody pływackie z dobrą zabawą, to mamy połączone w jedno: świetny rodzaj integracji społecznej, elementy rehabilitacji i podnoszenie stopnia samooceny wśród uczestników zawodów. Jest to świetna inicjatywa, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w Nowym Sączu - mówił podczas uroczystego otwarcia zawodów Leszek Langer.

Zawodnicy startowali w rywalizacji w stylu dowolnym, na czas oraz w sztafecie. Na koniec zawodów, w dowód uznania wręczono zawodnikom dyplomy z podpisem organizatorów i prezydenta Ryszarda Nowaka.