O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Festyn Rodzinny na Osiedlu Barskim, pod patronatem
Prezydenta Ryszarda Nowaka


4 czerwca 2016 r.


Zawody sportowe, zabawy takie jak "bieg farmera", występy artystyczne - to tylko część atrakcji festynu na osiedlu Barskie. Organizatorem festynu przy Szkole Podstawowej nr 18 był niezmordowany animator życia osiedlowego, przewodniczący Zarządu Osiedla Mieczysław Gwiżdż. Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka.

Festyn odbył się z okazji Dnia Dziecka i święta szkoły. Poza zwyczajnymi festynowymi atrakcjami organizatorzy zadbali o nowość - kącik medyczny, gdzie odbyły się konkursy pomiary ciśnienia i tętna oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczestników witali Mieczysław Gwiżdż, radna Elżbieta Chowaniec, radny Przemysław Gawłowski, Zastępca Prezydenta Miasta Wojciech Piech, dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer oraz kierownik Referatu Promocji Miasta Tomasz Michałowski. Witając zgromadzonych, wiceprezydent Wojciech Piech powiedział: - Uczyłem się w tej szkole i mieszkałem na tym osiedlu, i wiele osób znam. Z panem przewodniczącym, z panią radną od lat. Mam więc taki osobisty stosunek do tego osiedla na pewno, bo spędziłem tutaj spory kawałek życia.

Wojciech Piech podkreślił, że impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta, ale także inicjatywa Zarządu osiedla i dyrekcji szkoły. - Dziękuję państwu, ze jesteście, że chcecie się ze sobą integrować - podsumował Zastępca Prezydenta Miasta.

Na festynie zaprezentowały się w bardzo efektownych występach taneczne i muzyczne zespoły dziecięce. Atmosferę festynu na naszych zdjęciach.