O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Dzień Dziecka w Nowym Sączu
Ogólnopolskie Rodzinne Rysowanie po raz szósty


1 czerwca 2016 r.


Pod patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka na płycie sądeckiego Rynku odbyło się VI Ogólnopolskie Rodzinne Rysowanie. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, które podczas tegorocznej edycji tworzyły rysunki w tematyce rodziny. Słodkie niespodzianki najmłodszym wręczali Zastępca Prezydenta Jerzy Gwiżdż i dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer. Do wspólnego rysowania z dziećmi przyłączył się także dyrektor Wydziału Edukacji Józef Klimek oraz Anna Zemek-Włodek, prezes Stowarzyszenia "A posterori".

- Dziękuję za organizację tego wydarzenia, przy okazji którego należy pamiętać, że to dzieci są najważniejsze. Dzisiaj mamy nie tylko piękną pogodę, ale przede wszystkim piękny Dzień Dziecka. Dlatego życzę wszystkiego dobrego drogie dzieci i tego, aby w waszych rysunkach ukazała się radość i nadzieja, której wam nie brakuje - powiedział Jerzy Gwiżdż witając dzieci przed ratuszem.

Tematykę rodzinnego rysowania uczestnikom przedstawił pomysłodawca i organizator wydarzenia Stanisław Szarek. - Witam wszystkie dzieci na nowosądeckim Rynku. Dzisiaj będziemy rysować coś o rodzinie, o własnej rodzinie, choć pamiętajmy, że cały Nowy Sącz to jedna wielka rodzina. Zachęcam wszystkich do tworzenia własnych kolorowych prac.

W organizację wydarzenia włączyli się również: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Stowarzyszenie na rzecz badań i dokumentacji kultury "A posteriori", a także Urząd Miasta Nowego Sącza.

VI Ogólnopolskie Rodzinne Rysowanie poprowadził Janusz Michalik z MOK.
Leszek Langer