O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Spotkanie integracyjne dla mieszkańców i pracowników DPS-ów.

29 czerwca 2016 r.


Spędzić czas inaczej niż zwykle, poczuć się jak dawniej, przywołać wspomnienia, porozmawiać i dobrze się bawić - taki był cel spotkania integracyjnego dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej przy ul. Emilii Plater. Gościem spotkania był Zastępca Prezydenta Miasta Jerzy Gwiżdż i inni przedstawiciele sądeckiego samorządu oraz kadra, dyrektorzy i pensjonariusze zaprzyjaźnionych DPS-ów.

- Bardzo się cieszę, że takie spotkania integracyjne się odbywają - powiedział Zastępca Prezydenta Jerzy Gwiżdż. Witając gości spotkania i zwracając się do mieszkańców DPS-u dodał: - Mieszkacie państwo pod jednym dachem i jesteście w pewnym sensie rodziną. A rodzina powinna być zintegrowana. Jeśli jest zgoda i spójność w rodzinie, to to jest dobra rodzina - podkreślił Jerzy Gwiżdż.

- Najczęściej spotykamy się raz do roku - wyjaśnia Maria Gabryś, dyrektor Domu Opieki Społecznej przy ul. Emilii Plater. - Są to spotkania, które przede wszystkim integrują mieszkańców, opiekunów i kadrę domów opieki. Ludzie mogą ze sobą porozmawiać, wymienić poglądy, wziąć udział w konkursach, potańczyć. Po prostu wspólnie dobrze się bawić - dodaje dyrektor Maria Gabryś.

W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu pensjonariuszy nie tylko z DPS-u przy ul. Emilii Plater, ale i zaprzyjaźnionych placówek, także spoza Nowego Sącza. W programie znalazł się między innymi koncert zespołu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. - Zespół ten zawsze tak doskonale dobiera repertuar, że ludzie czują się tak, jakby to było dawniej, kiedy byli młodzi - podkreśla Maria Gabryś.

Nie była to jedyna atrakcja. - Dla uczestników przygotowaliśmy gry, konkursy i zabawy, a festyn zakończy się zabawą taneczną - informuje Olga Zięba, organizatorka festynu, na co dzień instruktorka k-o w DPS przy ul. Emilii Plater. - Chodzi o to, żeby nasi pensjonariusze spędzili czas inaczej niż zwykle - podkreśla organizatorka. Tego rodzaju odstępstwo od monotonii codziennego bytowania ma zbawienny wpływ na kondycję pensjonariuszy domów opieki.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem władz samorządowych Nowego Sącza; poza Zastępcą Prezydenta Jerzym Gwiżdżem udział wzięli w nim Bożena Jawor, przewodnicząca Rady Miasta, Leszek Langer, dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy, Jadwiga Kusiak, skarbnik Urzędu Miasta i inni dyrektorzy wydziałów UM i miejskich placówek.

Wiesław Turek - Urząd Miasta


leszek langer

leszek langer