O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Integracyjny konkurs plastyczny dla dzieci

10 kwietnia 2016 r.


W sali reprezentacyjnej ratusza odbył się finał Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych "Podania i legendy polskie". Laureatów i uczestników obu konkursów, a także zaproszonych gości powitała dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu Milenia Małecka-Rogal. Gratulacje młodym artystom przekazał wiceprezydent Jerzy Gwiżdż oraz przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor.

Uroczyste spotkanie w sądeckim ratuszu rozpoczęło się od teatralnej prezentacji przygotowanej przez "pałacową" grupę "Bez nazwy", działającą pod kierunkiem Agnieszki Basiagi. Zaraz potem zaproszeni goście mieli okazję pogratulować i wręczyć nagrody uczestnikom i laureatom obu konkursów, odbywajacych się w ramach Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych "Podania i legendy polskie".

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż wyraził uznanie dla organizatorów za przygotowanie Przeglądu oraz kontynuację cyklu artystycznego, który jest od wielu lat realizowany przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Przyznał, że to wielka radość gościć tak wiele dzieci i młodzieży w sali ratuszowej. Wszystkim pogratulował też osiągnięć i pięknych uśmiechów, których nie brakowało podczas finałowego spotkania.

Przewodnicząca Bożena Jawor podkreśliła, że Pałac Młodzieży jest placówką, która robi wiele dla najmłodszych, czego przykładem są liczne konkursy organizowane na terenie miasta, a wśród nich zakończony konkurs plastyczny i interpretacji teatralnej.

Do integracyjnego charakteru wydarzenia nawiązał dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer, który przypomniał wszystkim obecnym, że Pałac Młodzieży organizując liczne konkursy i przeglądy zawsze pamięta o osobach niepełnosprawnych, angażując je w atystyczne działania. Wyraził też nadzieję, że dalsza współpraca z placówką w tym obszarze nadal będzie się rozwijać tak dobrze jak dotychczas.

Na zakończenie uroczystego finału wiceprezydent Jerzy Gwiżdż zaprosił wszystkich laureatów i uczestników Przeglądu, a także rodziców, opiekunów i zaproszonych gości, do pamiątkowego zdjęcia.

Krzysztof Witowski UMLeszek LangerLeszek Langer