O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Premier Beata Szydło w Nowym Sączu

12 września 2016 r.


W drugim dniu XXVI Forum Ekonomicznego, podczas odbywającego się równolegle Forum Młodych Liderów, prezes rady ministrów Beata Szydło przyjechała do Nowego Sącza aby spotkać się z młodzieżą, przyszłymi liderami biznesu, nauki i polityki. Przed gmachem nowosądeckiego "Sokoła" panią premier powitali: Leszek Langer - pełnomocnik prezydenta miasta oraz Michał Wójcik - prezes Europejskiego Domu Spotkań Fundacji Nowy Staw. W wypełnionej młodzieżą sali im. Lucjana Lipińskiego, Beata Szydło wzięła udział w panelu dyskusyjnym na temat "start upów", które są zalążkiem i przyszłością dla dynamicznie rozwijającej się Europy. Pani premier przypomniała, że przed rokiem również gościła na Forum Młodych Liderów i poruszała podobne tematy.

- To, że dziś powracam do tematu sprzed roku dowodzi, jak bardzo ważne jest to abyście rozwijali swoje zainteresowania, wiedzę i talenty właśnie w "startup-ach". Trzeba sobie dać szansę i zadać pytanie: czy chcemy, by w Polsce powstawały firmy polskie, w których są produkowane atrakcyjne produkty? Patriotyzm gospodarczy zaczął pojawiać się w formie ciekawostki. Wszyscy byliśmy zachłyśnięci nowymi technologiami, które tyle co się pokazały. I nagle zrobiła się taka pustka i to pojęcie patriotyzm gospodarczy został napełniany treścią. Zaczęliśmy się przyglądać państwom, które osiągnęły sukces. Nie ma możliwości, abyśmy się rozwijali w takim tempie jaki zakładamy bez silnej gospodarki - mówiła premier Beata Szydło.

- Są dzisiaj ze mną młodzi liderzy z którymi współpracuję od lat. Znaleźli miejsce pracy w kancelarii prezesa rady ministrów i w licznych instytucjach oraz ministerstwach. Wy jesteście młodymi ludźmi, którzy mają pomysły. My jesteśmy politykami, którzy od dłuższego czasu działają w polityce musimy stwarzać warunki do realizacji waszych marzeń. Każdy ma swój plan na siebie, na swoje życie i jesteście przekonani, że te pomysły można zrealizować. Trzeba mieć plan i trzeba być skutecznym. Najważniejszy kryzys to kryzys wartości. Odejście od wartości fundamentalnych. Dzisiaj trzeba się zmierzyć z tym problemem, nie uciekać przed nimi. Wydaje mi się, że ten wiatr zmian wydaje się tu nieść. Takie miejsce jak Forum przynosi efekty, bo po raz kolejny odbywa się ta rozmowa. Zachęcam do odwagi i konsekwencji. Nie bójmy się zmian. Postęp bierze się ze zmian. Naprawdę warto się angażować. Można powiedzieć, że takim świetnym "startup-em" dla Unii Europejskiej jest właśnie to Forum Młodych Liderów, chociaż wiem że na widowni zasiadają także młodzi ludzie z innych części świata. Wszystkich Was bardzo serdecznie pozdrawiam - mówiła premier Beata Szydło.

W trakcie panelu szefowa rządu odpowiadała także na pytania zadawane przez młodzież z Polski, Ukrainy i Albanii. Podczas spotkania pani premier z młodzieżą obecni byli również: minister w KPRM - Elżbieta Witek, minister w KPRM - Paweł Szefernaker oraz wiceminister edukacji Marzenna Drab.