O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Fabryka marzeń i Zabawka terapeutyczna

3 czerwca 2017 r.


W nowosądeckim Pałacu Młodzieży odbyły się warsztaty, podczas których młodzież niepełnosprawna wraz ze zdrowymi rówieśnikami wykonywali zabawki, które mogą być pomocne w różnego rodzaju terapiach. Organizatorem wydarzenia było działające przy Pałacu Młodzieży - stowarzyszenie "Fabryka marzeń". Nad artystyczną częścią warsztatów czuwał znany sądecki artysta plastyk Wacław Jagielski. Uczestnicy warsztatów, oprócz wspaniałej zabawy wzięli także udział w spektaklu przygotowanym przez grupę teatralną działającą w Pałacu Młodzieży.

W podsumowaniu warsztatów wziął udział pełnomocnik prezydenta miasta - Leszek Langer, który zauważył że większość z wykonanych zabawek, mogłaby z powodzeniem trafić do seryjnej produkcji i cieszyć dzieci na całym świecie. Dyrektor Langer przekazał gorące pozdrowienia od prezydenta miasta Ryszarda Nowaka. Na koniec warsztatów, po rozdaniu nagród i prezentacji prac wykonano pamiątkowe zdjęcie.