O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Bieg św. Wawrzyńca. Pobiegli dla chorego Mariusza!

27 czerwca 2017 r.


Na stadionie KS Biegoniczanka odbył się II Bieg św. Wawrzyńca pod hasłem "Biegniemy z NEWAGiem, żeby Mariusz mógł ćwiczyć". Jak podkreśla Irmina Michałowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 i współorganizator biegu, w tym roku na trasie pojawiła się rekordowa liczba 620 biegaczy! Gratulacje najszybszym uczestnikom złożyli proboszcz Parafii św. Wawrzyńca ks. Piotr Lisowski oraz prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, któremu towarzyszył dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer.

W tym roku mieszkańcy Biegonic otworzyli swoje serca dla chorego Mariusza Mrzygłóda, na którego rzecz udało się wywalczyć 6200 minut rehabilitacji. Warto podkreślić, że firma NEWAG przeznaczyła - za każdego uczestnika wydarzenia - pieniądze na 5 minut rehabilitacji Mariusza.

Jak tłumaczyli przed biegiem rodzice chorego Mariusza, chłopiec jest bardzo obolały i widać, że cierpi, choć nie może tego powiedzieć. - Jedną z przyczyn tego cierpienia jest skolioza. Czekamy na termin operacji, cierpiąc wraz z nim - dodaje jego mama, która nie ukrywa, że dla syna przydałby się turnus rehabilitacyjny i specjalistyczny wózek. To jednak nie będzie możliwe bez pomocy osób życzliwych.

Podczas biegu pojawił się również akcent międzynarodowy. Na trasie pojawiły się dzieci z Lwowa, które chcąc podziękować ze niedawną akcję "Lwów 2017", zorganizowaną przez Fundację "Bratnia Dusza" i Sądeckie Forum Motocyklistów Motosacz.pl przy wsparciu prezydenta Ryszarda Nowaka, przyjechały do Nowego Sącza aby wesprzeć akcję na rzecz chorego Mariusza.

Tuż po zakończonym biegu organizatorzy zaprosili uczestników na III Festyn Rodzinny, podczas którego czekały liczne atrakcje, a wśród nich m.in. gry, zabawy, konkursy, występy, grill i wiele innych. Tradycyjnie odbyła się również loteria fantowa, na której każdy los wygrywa.