O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Dar serca dla podopiecznych Stowarzyszenia "Nadzieja"

29 czerwca 2017 r.


W czwartek (29 czerwca) odbyło się spotkanie, podczas którego zostało przekazane nowe wyposażenie pomieszczeń dla Stowarzyszenia "Nadzieja". Darczyńcą jest Galeria Sandecja, którą reprezentował dyrektor Krzysztof Kryczka. Spotkanie poprowadził Leszek Langer, dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy, któremu towarzyszyła Jadwiga Jasińska, prezes Stowarzyszenia "Nadzieja" oraz Marcin Błażusiak, kierownik działającego przy stowarzyszeniu Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Jak podkreślił dyrektor Leszek Langer, przekazanie nowego wyposażenia było możliwe dzięki zawartemu porozumieniu między Urzędem Miasta Nowego Sącza i Galerą Sandecja. - Gościmy dzisiaj wyjątkową osobę, pana Krzysztofa Kryczkę, dyrektora Galerii Sandecja, będącej sponsorem mebli i wyposażenia, które będzie służyć podopiecznym Stowarzyszenia "Nadzieja". W imieniu prezydenta Ryszard Nowaka serdecznie dziękuję za ten dar serca i za podjęcie inicjatywy - mówił dyrektor Leszek Langer. -Dzisiejsze spotkanie jest dowodem na to, że podejmowanie współpracy z partnerami zewnętrznymi, w tym z przedsiębiorcami i podmiotami prowadzącymi działalność na terenie Nowego Sącza jest niezwykle ważne imoże poprawić komfort funkcjonowania także osób niepełnosprawnych - dodał dyrektor.

-To dla mnie olbrzymia przyjemność i zaszczyt móc dzisiaj reprezentować właściciela Galerii Sandecja i przekazać wyposażenie dla Stowarzyszenia "Nadzieja" - powiedział dyrektor Krzysztof Kryczka i zaznaczył, że wspólną cechą wielu stowarzyszeń jest pasja w codziennej działalności. -Tak jest w przypadku Stowarzyszenia "Nadzieja", które każdego dnia pomaga dzieciom szczególnie potrzebującym tej pomocy szczególnie potrzebują, czyniąc ich życie łatwiejszym i bardziej radosnym. Dlatego cieszymy się z tego, że w jakiś sposób możemy pomóc stowarzyszeniu. Mamy też nadzieję, że nowe wyposażenie będzie służyć długo i dobrze - zaznaczył Krzysztof Kryczka.

Zadowolenia nie kryła również prezes Stowarzyszenia "Nadzieja" Jadwiga Jasińska. - Cieszę się bardzo, że ten sprzęt trafił właśnie do nas i na pewno będzie bardzo przydatny - zapewniała. -Jest nas coraz więcej, dlatego każda pomoc jest dla nas niezwykle ważna. Dziękuję za podjęcie tej inicjatywy przez dyrektora Leszka Langera, a także za okazane serce potrzebującym panu dyrektorowi Krzysztofowi Kryczce. Myślę, że jest to początek dobrej współpracy i cieszę się z tego, co już otrzymaliśmy.

Spotkanie było również okazją do zaprezentowania działalności Stowarzyszenia "Nadzieja", które prowadzi między innymi dzienny ośrodek rehabilitacji, świetlicę terapeutyczną czy Warsztat Terapii Zajęciowej.