O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Charytatywny Bieg św. Rocha dla Amelki i otwarcie nowego placu zabaw

28 czerwca 2017 r.


Na osiedlu Dąbrówka odbyła się siódma edycja Charytatywnego Biegu św. Rocha, z którego dochód został przekazany w całości na leczenie 10-letniej Amelki, chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a najlepsi nagrody rzeczowe, które wręczali prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, ks. Prałat Józef Janas oraz przewodniczący Zarządu Osiedla Dąbrówka Michał Kądziołka. Szczególnym akcentem było uroczyste otwarcie nowego placu zabaw, który powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok, a zwieńczeniem wszystkich przygotowanych atrakcji był festyn rodzinny z udziałem mieszkańców Dąbrówki.

Wszystko rozpoczęło się od rywalizacji sportowej, która w tym roku została zorganizowana z myślą o chorej na białaczkę Amelce. W sumie, w różnych kategoriach, na linii startu stawiło się kilkuset zawodników. Biegały przedszkolaki, uczniowie i mieszkańcy osiedla Dąbrówka, a całemu wydarzeniu patronował prezydent Ryszard Nowak, który najszybszym biegaczom wręczył medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

VII Bieg Świętego Rocha odbywał się na następujących dystansach:

kategoria przedszkolaki (dziewczynki/chłopcy) 30 metrów
kategoria klasy od 1 do 3 (dziewczynki/chłopcy) 300 metrów
kategoria klasy od 4-6 (dziewczynki /chłopcy 900 metrów
kategoria BIEG GŁÓWNY klasy 1 gimnazjum i starsi 3 km

Spotkanie mieszkańców w ramach Charytatywnego Biegu św. Rocha było okazją do otwarcia okazałego placu zabaw, zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Ryszard Nowak, a nowy obiekt poświęcił ks. Prałat Józef Janas. Podczas otwarcia nowego obiektu byli również obecni m.in. Leszek Langer, dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy, radny miejski Patryk Wicher, Grzegorz Ledziński, przewodniczący Zarządu Osiedla Piątkowa oraz Tadeusz Olszewski, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9.

- To wielka przyjemność otwierać tak wyjątkowy plac zabaw - mówił prezydent Ryszard Nowak. -Mam nadzieję, że nowy obiekt będzie służył nie tylko dzieciom, ale wszystkim mieszkańcom osiedla Dąbrówka i stanie się miejscem wypoczynku, rekreacji i miłego spędzania wolnego czasu. Życzę dobrej zabawy i wielu wyjątkowych wrażeń - dodał prezydent. Chwilę później to najmłodsi odwdzięczyli się Ryszardowi Nowakowi podziękowaniami za wspieranie wielu inicjatyw realizowanych na terenie osiedla Dąbrówka.

Podczas kiedy na nowym placu zabaw zrobiło się gwarno i wesoło, na scenie obok siłowni pod chmurką prezydent Ryszard Nowak wraz z ks. Prałatem Józefem Janasem i przewodniczącym Zarządu Osiedla Michałem Kądziołką wręczyli odznaczenia "Serce Dąbrówki", które są przyznawane wyjątkowym osobom wspierającym działania na rzecz społeczności lokalnej. Tym razem w gronie odznaczonych znaleźli się między innymi: Leszek Langer, dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy, radny Patryk Wicher oraz Michał Mółka, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich "Orion".

Organizatorami Charytatywnego Biegu św. Rocha należą: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka, Zarząd Osiedla Dąbrówka, Parafia św. Rocha oraz liczne organizacje partnerskie.