O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Kończy się miesiąc poświęcony wiedzy o autyzmie

29 kwietnia 2017 r.


W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu odbył się koncert kończący miesiąc kwiecień, będący międzynarodowym miesiącem wiedzy o autyzmie. Na scenie zaprezentowali się wychowankowie integracyjnych oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas, do których uczęszczają dzieci i młodzież z autyzmem. Przybyłych do ośrodka gości przywitali: dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy - Leszek Langer , dyrektor Wydziału Edukacji - Józef Klimek oraz wicedyrektor SOSW - Anna Wawszczak.

Leszek Langer przypomniał, że miesiąc świadomości o autyzmie był w Nowym Sączu obchodzony bardzo uroczyście i na różne sposoby, począwszy od przemarszu ulicami miasta i pikniku integracyjnego zorganizowanego przez Fundację "Światełko Nadziei" z prezesem Renatą Rosłaniec na czele, poprzez festiwal piosenki integracyjnej dla dzieci i młodzieży z autyzmem - zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 6, następnie seanse kinowe zwracające uwagę na problematykę autyzmu - przygotowane przez Fundację "Mada" z prezesem Bożeną Fryc na czele, skończywszy na sympozjum - "Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski" oraz na koncercie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Dyrektorzy przekazali również pozdrowienia od Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży z autyzmem, a uczestnikom koncertu życzyli niezapomnianych wrażeń.

Warto przypomnieć, że 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

W ostatnich latach zauważa się wzrost liczby osób z autyzmem na świecie oraz jego powszechność. Pod hasłem "Autyzm częstszy niż myślisz" organizacja Autism - Europe oraz jej organizacje członkowskie, w tym wiele organizacji pozarządowych realizują działania zwiększające świadomość społeczeństwa na temat autyzmu.