O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Nowy Sącz najefektywniejszym miastem i gminą w polityce społecznej

29 czerwca 2017 r.


Miasto Nowy Sącz otrzymało laur za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii "Efektów polityki społecznej" w rankingu "Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2016 roku". Analizę co roku publikuje Fundacja Sądecka wraz z Instytutem Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Przygotowany przez zespół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej raport ma na celu przedstawienie aktywności gmin Subregionu Sądeckiego, który obejmuje 39 jednostek terytorialnych. Ranking ocenia efektywność gospodarczą, inwestycyjną i społeczną w oparciu o 4 podstawowe kategorie - generowanie dochodów, pozainwestycyjną działalność gminy, aktywność inwestycyjną gminy oraz efekty polityki społecznej. Gminy oceniane są na podstawie 24 wskaźników.

- To ogromna satysfakcja, że po raz kolejny potwierdza się, że jako miasto mamy tak wiele sukcesów w ramach dobrze obranej polityki społecznej. Znamy jej wartość i wpływ na codzienne życie nowosądeczan, dlatego wszystkie podejmowane w tym zakresie decyzje opieramy na analizach potrzeb mieszkańców i oczekiwanych efektów. To zwycięstwo miasta, ale przede wszystkim zasługa mieszkańców, ich nastawienia na rozwój miasta i otwartości na zmiany, które obserwujemy w Nowym Sączu. - komentuje wygraną zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

W wygranej przez Nowy Sącz kategorii "Efekty polityki społecznej" drugie miejsce zajęło miasto i gmina uzdrowiskowa Krynica-Zdrój, a trzecie miejsce gmina Biecz.

W najważniejszej kategorii, podsumowującej wszystkie obszary aktywności gmin Subregionu Sądeckiego w 2016 roku, zwyciężyło miasto Muszyna, drugie miejsce zajęła Mszana Dolna, podium zamyka Krynica-Zdrój.

Wydarzeniu towarzyszyły panele dyskusyjne w tematach takich jak: organizacje pozarządowe, budżet obywatelski, kultura, a także nowe perspektywy finansowania miejskich i gminnych inwestycji. W dyskusji prowadzonej przez Zygmunta Berdychowskiego wzięli udział m.in. dr Dominik Jaśkiewicz, Rafał Solecki, Tomasz Urynowicz i dr Marta Maj.

Gala "Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w 2016 roku" odbyła się z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich oraz włodarzy miast i gmin Subregionu Sądeckiego. Uczestniczyli w niej także dyrektor Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych Alina Marek oraz dyrektor Wydziały Zarządzania Kryzysowego Marek Nieć. Spotkanie uświetnił występ Orkiestry Dętej z Barcic.


Czytaj więcej