O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Marsz w Dniu Świadomości Autyzmu

3 kwietnia 2017 r.


Pod patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka odbył się przemarsz ulicami miasta w ramach Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. W wydarzeniu wzięli udział zastępca prezydenta Wojciech Piech, dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Leszek Langer, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Tomasz Michałowski oraz strongman Tomasz Kowal. Organizatorem przemarszu było Stowarzyszenie "Światełko Nadziei" z prezes Renatą Rosłaniec na czele.

Uczestnicy przemarszu przeszli ulicami miasta na płytę sądeckiego Rynku, aby okazać w ten sposób wsparcie dzieciom chorym na autyzm oraz ich rodzinom. Atrakcją dla osób biorących udział w przemarszu oraz mijanych na ulicach miasta mieszkańców był przejazd sądeckich motocyklistów oraz pasjonatów samochodów terenowych. Przemarsz z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zakończył się pod ratuszem, gdzie organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje, w tym zabawy integracyjne, konkursy i występy artystyczne.

- Dziesięć lat temu Organizacja Narodów Zjednoczonych podjęła decyzję o ustanowieniu Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Mamy już dziesięcioletnią tradycję, która jest niezwykle żywa także w Nowym Sączu, czego dowodem jest Państwa obecność tutaj. Dziękuję, że jesteście tutaj z waszymi dziećmi, że dajecie przy nich wyraz i dowód wrażliwość i gotowości do pomagania chorym na autyzm - powiedział zastępca prezydenta miasta Wojciech Piech. Na ręce Renaty Rosłaniec prezes Stowarzyszenia "Światełko nadziei" zastępca prezydenta przekazał słodycze dla uczestników wydarzenia.

Zastępca prezydenta podziękował także wszystkich osobom i organizacjom, które zaangażowały się w zorganizowanie spotkania w Nowym Sączu. Wojciech Piech wyróżnił m.in. Pełnomocnika Prezydenta Miasta Nowego Sącza ds. Osób Niepełnosprawnych Leszka Langera, Motocyklowe Sącz Bikers, Sądeckie Rycerstwo Zakonu Księżnej Kingi oraz Pałac Dzieci i Młodzieży.

Jak podkreśliła Renata Rosłaniec zamiarem Stowarzyszenia "Światełko nadziei" było pokazanie, że osób chorych na autyzm jest dużo, dlatego potrzebna jest integracja z nimi, czego początkiem miał być dzisiejszy przemarsz.