O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Radość tworzenia ze Świętym Mikołajem

7 grudnia 2016 r.


W hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, po raz dziewiąty odbył się Festiwal "Radość tworzenia ze Świętym Mikołajem". Wydarzenie zainaugurowało Jubileusz 50-lecia działalności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu. To właśnie ta placówka wraz ze Stowarzyszeniem "Tęcza" organizuje od dziewięciu lat mikołajkowe spotkania integracyjne.

Przybyłych na festiwal gości przywitał dyrektor SOSW - Grzegorz Rams. Prezentacjom przygotowanym przez dzieci z klas SOSW oraz wychowanków przedszkoli z oddziałami integracyjnymi przyglądali się m.in. Leszek Langer - dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza, emerytowany dyrektor SOSW w Nowym Sączu - Franciszek Chlebek, Jan Fiut - prezes sądeckiego oddziału LOK, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli. Niepełnosprawne dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem, dla którego przygotowały program artystyczny o zdrowym trybie życia. Szczególnie wzruszający był występ dzieci z oddziałów rewalidacyjnych, z niepełnosprawnością w stopniu głębokim, które przedstawiły wiersz "Na straganie" Jana Brzechwy. Można też było zobaczyć taniec warzyw przedstawiony przez dzieci z Przedszkola nr 20, bajkę o Tadku Niejadku, spektakl o zabawach na śniegu przygotowany przez Zespół Przedszkoli 10 i 11 w Nowym Sączu, czy też tańce breakdance w wykonaniu dzieci i młodzieży z klas integracyjnych.