O nas

Wydział Integracji i Rynku Pracy Urzędu Miasta Nowego Sącza sprawuje nadzór nad Sądeckim Urzędem Pracy, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej,
Środowiskowym Domem Samopomocy, miejskimi Domami Pomocy Społecznej,
a także urzędnikami realizującymi zadania z obszaru PFRON.
Wśród kompetencji wydziału znajduje się m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi
i innymi podmiotami, działającymi w obszarze polityki społecznej
na rzecz mieszkańców Miasta Nowego Sącza.

Menu strony

Obszary działania

- Lokalny Rynek Pracy
- Polityka Społeczna
- Wspierania organizacji NGO
- Instytucje Rynku Pracy
- Instytucje Pomocy Społecznej
- Powiatowa Rada Rynku Pracy
- Partnerstwo na rzecz Rynku Pracy
- Kampanie społeczneValid XHTML 1.0 Strict

Aktualności:


Pod skrzydłami Anioła - Finał Konkursu Integracyjnego

10 grudnia 2016 r.


W piątek (9 grudnia) w siedzibie firmy Wiśniowski w Wielogłowach odbył się finał Wojewódzkiego Przeglądu Działań Artystycznych "Pod skrzydłami anioła". Przegląd składał się z konkursów: piosenki świątecznej, plastycznego i literackiego. Wśród wręczających nagrody byli: zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech oraz dyrektor Leszek Langer.

Zastępca prezydenta skierował do laureatów słowa gratulacji i uznania, nazywając ich "naszymi sądeckimi aniołkami". - To im należne są szczególne brawa za to, że ujawniły swoje talenty, zaprezentowały je, miały tę odwagę i teraz mogą się cieszyć laurami - gratulował Wojciech Piech. Zastępca prezydenta pogratulował także organizatorom konkursu, wśród nich Annie Skierskiej z nowosądeckiego Pałacu Młodzieży, z inspiracji której 10 lat temu odbył się pierwszy przegląd "Pod skrzydłami anioła".

- Bardzo dziękuję i serdecznie gratuluję, że nadal wkłada pani tyle serca w organizacje tej imprezy, która jest niezwykle cenna dla Nowego Sącza i uzupełnia bogaty kalendarz różnych zdarzeń kulturalnych naszego miasta - powiedział Wojciech Piech. Szczególne podziękowania skierował także do sponsorów Przeglądu.

W gali wręczenia nagród poza laureatami i rodzicami udział wzięli przedstawiciele władz miasta: poza wymienionym zastępcą prezydenta na sali znaleźli się przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Bożena Jawor, radny Mieczysław Gwiżdż i dyrektor Wydziału Integracji i Rynku Pracy UM Leszek Langer.

Dziesiąty, jubileuszowy przegląd składał się z trzech części. Uczniowie utalentowani muzycznie mogli zaprezentować swoje umiejętności w konkursie piosenki świątecznej "Anielska nutka". O skali zainteresowania konkursem świadczy fakt, że wzięło w nim udział 102 wykonawców. Celem konkursu rozwijanie pasji, odkrywanie młodych talentów wokalnych oraz popularyzacja piosenek o tematyce bożonarodzeniowej.

Uczestników oceniało jury pod przewodnictwem Haliny Ściórki (szkoły podstawowe) i Renaty Micorek-Wąsowicz (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). W kategorii najmłodszych wykonawców zwycięstwo przyznano Dagmarze Gromniak, Martynie Koszkul, Nikodemowi Szafrańskiemu i Hannie Solarczyk.

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Eliza Gąsiorowska z Tarnowa, a w najstarszej grupie wiekowej największe uznanie jurorów zdobył Maciej Bołoz z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Grand Prix powędrowało po raz drugi z rzędu do uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu, Katarzyny Migacz.

Kilkoro laureatów konkursu piosenki wystąpiło na gali wręczenia nagród. W roli gościa specjalnego wystąpił zespół "Zawodowcy" z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Nowym Sączu.

W konkursie plastycznym pod hasłem "Moja kartka bożonarodzeniowa" , który odbył się w ramach Przeglądu "Pod skrzydłami anioła" nagrodzono kilkudziesięciu uczestników, począwszy od kategorii dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, poprzez przedszkolaków, po uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.